B3D – inżynierujemy odwrotnie

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty B3D. Nasza firma zajmuje się inżynierią odwrotną i oferuje przemysłowe skanery 3D, skanowanie laserowe 3D, modelowanie 3D, obliczenia MES, fotogrametrię, drukowanie 3D, outsourcing i wiele więcej.  Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej https://b3d.com.pl/, gdzie znajdziesz wszelkie informacje dotyczące naszych usług, produktów czy projektów. Możesz także sprawdzić nasze portfolio i zajrzeć na naszego bloga.

Dlaczego warto nam zaufać?

Po pierwsze posiadamy najnowocześniejsze urządzenia światowej klasy. Po drugie wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu staliśmy się specjalistami w projektowaniu elementów o kształtach geometrycznych jak i elementów o powierzchniach swobodnych, np. obiektów artystycznych. Naszą ogromną zaletą jest odtwarzanie przedmiotów z dokładnością do setnych milimetra. Naszym klientom dostarczamy najwyższej jakości skany z teksturą.

Co to jest skaner 3D?

skaner-3dSkaner 3D to urządzenie optoelektroniczne, którego zadaniem jest precyzyjna analiza obiektu lub otoczenia oraz uzyskanie danych na temat jego kształtu, a czasem także wyglądu. Pozwala to na stworzenie dokładnego trójwymiarowego modelu cyfrowego.

Skanery 3D dzielą się na dwie grupy, które różnią się technologią i sposobem działania. Pierwsza z nich to skanery dotykowe. Te urządzenia skanują kształt poprzez bezpośredni kontakt sondy z powierzchnią obiektu. Sonda może być umieszczona na ramieniu pomiarowym lub płycie, która jest wyszlifowana do określonego maksimum chropowatości.

Druga to skanery bezdotykowe, które wykonują pomiar bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z badanym obiektem. Jest to najpopularniejsza metoda, ponieważ jest nieinwazyjna i nie narusza struktury badanych obiektów. Jego działanie może być oparte na jednej z poniższych technologii:

  • Dalmierze laserowe – są to czujniki, w które jest wyposażony skaner, dzięki czemu jest on bardziej precyzyjny w swoich pomiarach.
  • Światło laserowe lub strukturalne – dzięki temu skaner 3D emituje wiązkę światła, a matryca rejestruje refleksy lub promieniowanie przechodzące przez badany obiekt. Ten sposób również gwarantuje niezwykle precyzyjne efekty.
  • Skanowanie CT – tutaj skanowanie odbywa się przy użyciu tomografu komputerowego. Ta metoda najczęściej wykorzystywana jest w medycynie.
  • Adaptery DSLR – to skaner zbudowany z wielu lustrzanek, a proces skanowania polega na zasadzie fotogrametrii. W praktyce oznacza to, że skan 3D jest odtwarzany na podstawie analizy zdjęć.

wlasciwosci-skaner-3d

Więcej o skanerach 3D dowiesz się na naszej stronie internetowej https://b3d.com.pl/uslugi-3d/skaner-3d/. Zapraszamy serdecznie! W razie jakichkolwiek pytań – zachęcamy do kontaktu.