Czym różni się biustonosz soft od semi soft?

Czym różni się biustonosz soft od semi soft?

Wybór odpowiedniego biustonosza jest niezwykle istotny – nie tylko dla estetycznego wyglądu biustu, ale również dla Twojego zdrowia, komfortu i samopoczucia. Na rynku można odnaleźć szeroką gamę staników, wśród których rosnącą popularnością cieszą się warianty soft oraz semi soft, czyli miękkie i półusztywniane. Czym się od siebie różnią? W jaki sposób dobrać je do biustu? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Biustonosz soft i biustonosz semi soft – czym się różnią?

Biustonosze semi soft charakteryzują się usztywnionym dołem miseczki i górą wykonaną z miękkiego materiału, takiego jak koronka bądź też tiul. Obecne w tym modelu wzmocnienie ma za zadanie wymodelowanie biustu oraz podtrzymanie piersi, jest jednocześnie dużo bardziej komfortowym rozwiązaniem niż stanik push-up. Biustonosz semi soft idealnie sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i na wyjściowe stylizacje, gdyż łączy wygodę i lekkość z estetyką i zmysłowością.

Jeszcze bardziej miękkimi i delikatnymi modelami są biustonosze soft, pozbawione dodatkowego wypełnienia miseczki. Tego typu wariant nie sprawia dyskomfortu i z powodzeniem nadaje się do codziennych stylizacji. Obecność fiszbin gwarantuje podtrzymanie biustu przy jednoczesnej wygodzie oraz delikatności materiału.

biustonosz soft

Jak dobrać usztywnienie stanika do swojego biustu?

Podczas wybierania biustonosza w pierwszej kolejności warto się kierować jego rozmiarem oraz dopasowaniem do kształtu piersi, a dopiero później zwrócić uwagę na usztywnienie. Żle dobrana długość obwodu, miseczki, czy ramiączka może być przyczyną dyskomfortu, a nawet bólu klatki piersiowej i kręgosłupa. Pamiętaj, że ciężar biustu powinien spoczywać właśnie na obwodzie stanika, dlatego powinien on być solidny, a także nie za ciasny czy niezbyt luźny.

Dobranie usztywnienia zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Zarówno biustonosze soft, jak i semi soft zapewniają wygodę i komfort użytkowania, pasują także zarówno do mniejszego, jak większego biustu. Wybór wariantu zależy więc jedynie od Ciebie!

Biustonosze dobrej jakości – wiemy, gdzie je znajdziesz!

Solidny, wygodny i wytrzymały stanik to podstawa zarówno codziennych, jak i wyjściowych stylizacji, dlatego warto zakupić go w sprawdzonym miejscu. W sklepie Ewa Bien odnajdziesz dobrej jakości biustonosz semi soft oraz soft w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Niezależnie od tego, czy szukasz wygodnej bielizny na co dzień, czy też zmysłowego, ekskluzywnego stanika na specjalne okazje, wśród szerokiej gamy produktów z pewnością odnajdziesz coś dla siebie.

Sprawdź także najnowsze wiadomości ze świata ekskluzywnej bielizny na naszym blogu https://ewabien.com/blog