Integracja firmowa – wzmocnienie efektywności zespołu?

Firmy, w których pracują różne zespoły, posiadające duże działy, zatrudniające wiele osób – mają dziś przed sobą ogromne wyzwanie. Po pierwsze, muszą zadbać o dobrą komunikację między pracownikami i całymi teamami. Co oznacza dobra komunikacja? To na pewno taka, która jest płynna i pozwala na wymianę informacji w sposób sprawny, nastawiony na konkretne efekty. Skuteczność i płynność komunikacji – to tylko jeden z aspektów. Ważne są również relacje i kontakty w zespole. O ile czasem mówi się, że nie powinno się mieszać życia zawodowego z osobistym, w praktyce trudno jest zastosować taki podział w pełni. Dlatego – dobrze popracować nad relacjami w grupie, aby ludzie w konkretnej firmie, miejscu pracy – czuli się dobrze w swoim towarzystwie. Jak osiągnąć taki rezultat? W odpowiedzi na to pytanie pomoże profesjonalna agencja, taka jak na przykład https://www.evtrad.pl.IMG_6198

Różne oblicza integracji

Pod hasłem impreza integracyjna może kryć się szereg możliwości i scenariuszy do realizacji. Taka impreza może mieć charakter wyjazdowy lub odbywać się w mieście, gdzie działa firma. Poza tym – można połączyć aspekty szkoleniowe z rozrywkowymi. To bardzo modne w ostatnich latach. Skuteczny firmowy event to taki, który łączy w sobie aspekty merytoryczne i rozrywkowe. Przykład – elementem merytorycznym może być szkolenie dla pracowników, z obszaru customer service lub z obszaru twórczego generowania rozwiązań. Tu pełna dowolność, potrzeby szkoleniowe czy warsztatowe definiują kierownicy wyższego szczebla lub inne osoby, delegowane do takich działań. Poza szkoleniem, mamy też aspekt rozrywkowy.

IMG_6211Impreza tematyczna? A może coś innego?

W ten nurt świetnie wpisują się różnego rodzaju imprezy tematyczne. Nawet jeśli firma ma sztywne reguły dotyczące ubioru, tzw. dress-code, taka tematyczna „przebierana” impreza pozwoli uzyskać efekt w postaci bardzo luźnego podejścia. A taki „luz” wpływa bardzo dobrze na generatywne podejście do różnych zadań. Tworzenie nowych pomysłów i rozwiązań, które pomagają definiować i przede wszystkim, realizować cele założone przez firmę lub jej poszczególne działy/zespoły.

Więcej na temat form i scenariuszy? Proszę bardzo: https://www.evtrad.pl/oferta/imprezy-firmowe.

Słowo podsumowujące

Jedno jest pewne – dobrze zorganizowana i wartościowa impreza integracyjna, procentuje w ujęciu długofalowym. To nie ma być nudne wyjście z kolegami czy koleżankami z pracy. Poprzeczka stoi znacznie wyżej i ma wpływ na całą kulturę organizacyjną w firmie. W związku z tym, jeżeli kwestia imprezy integracyjnej zostanie rozegrana dobrze, skorzysta na tym cała firma, w bardzo szerokim ujęciu.