Najlepszy antywirus dla Twojej firmy

Każda firma potrzebuje jak najlepszej ochrony antywirusowej, by zabezpieczyć się przed utratą danych i włamaniami hakerskimi. Jaki jest najlepszy program antywirusowy dla przedsiębiorców i korporacji?

Jaki antywirus dla małej firmy?
Lista najlepszych antywirusów ciągle się zmienia, dlatego lepiej kierować się funkcjami programów, niż konkretnymi markami.

42Mała firma potrzebuje dobrego, płatnego antywirusa, który zapewni jej pełne bezpieczeństwo online. Przychodzące od klientów maile, przesyłane załączniki, przeglądane strony internetowe, pendrive’y i zewnętrzne dyski podłączane do komputera – to potencjalne źródła infekcji. Najlepszy antywirus ochroni użytkownika przed nimi wszystkimi.

Głównym kryterium wyboru często jest cena. Programy antywirusowe w wersjach komercyjnych są dosyć drogie, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zainwestować w licencję na kilka stanowisk (komputer, laptop, smartfon…). Warto przed wyborem rozejrzeć się po rynku. Niektóre z firm (np. AVG) oferują dowolną ilość instalacji w jednej cenie. To pozwala zaoszczędzić na kosztach oprogramowania.

Dobry, płatny antywirus dla małej firmy powinien mieć również zagwarantowane wsparcie techniczne w razie potrzeby. Tam, gdzie nie można liczyć na pomoc działu IT jest to szczególnie ważne.

Jaki antywirus dla dużej firmy?

43Duża firma potrzebuje znaczniej bardziej rozbudowanej ochrony antywirusowej. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorstw, gdzie trzeba zarządzać dużą ilością komputerów służbowych.

Wszystkie muszą być chronione na najwyższym poziomie, dlatego też korporacje często korzystają z najlepszych programów antywirusowych na rynku.

Niejednokrotnie są to bardzo rozbudowane wersje, spełniające wymogi najlepszej ochrony antywirusowej. Pomagają również na bieżąco monitorować wewnętrzną sieć firmy i zdalnie sterować poziomami ochrony na firmowych komputerach.

Wiele z nich ma również w cenie wersję mobilną, zapewniającą lekki antywirus na komórki i służbowe tablety.
Źródło: http://zysker.pl/artykuly/2016/12/19/najlepszy-antywirus-dla-twojej-firmy/