Strony internetowe zgodne z technologią RWD

Dzięki internetowi możliwy jest nieograniczony dostęp do informacji oraz treści, które wykorzystywane są w życiu codziennym. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej firm decyduje się na stworzenie własnej firmowej strony www. Daje to możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców. Warto jednak pamiętać, że wg raportu Digital, Social & Mobile in 2015 liczba użytkowników smartphonów oraz innych urządzeń mobilnych przekroczyła 15 milionów. I są to tylko wyniki dla naszego kraju. Jak twierdzi Agencja interaktywna WiWi, każda strona powinna więc być dostosowana do tak dużej grupy odbiorców w celu poprawy ich komfortu użytkowania naszego serwisu www.

Nowoczesne strony internetowe wykorzystujące system RWD są przyjazne wszystkim urządzeniom oraz prawidłowo wyświetlają się w każdej możliwej rozdzielczości ekranu. Duży wzrost użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych zauważyła firma Google i w 2015 roku w swoich wytycznych dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] opublikowała informację, że nowoczesne strony internetowe muszą dopasowywać się do każdej rozdzielczości ekranu. Bardzo ciekawy jest fakt, że 21 kwietnia 2015 roku wprowadzona aktualizacja wyszukiwarki Google promuje strony z funkcją RWD i wyświetla je znacznie wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania. Jest wiele spekulacji, że w ciągu kilku lat strony bez technologii RWD mają całkowicie zniknąć z mobilnych wyników. Wykorzystanie RWD przy tworzeniu strony sprawia, że treści na niej zawarte są bardziej dostępne dla wszystkich użytkowników internetu.

Ofertą, na którą warto zwrócić uwagę to oferta Agencji interaktywnej WiWi.pl. Firma zajmuje się profesjonalnym i kompleksowym wdrażaniem i tworzeniem stron www, sklepów internetowych oraz dużych portali responsywnych. Każde wdrożenie ma indywidualną szatę graficzną dostosowaną do branży oraz szereg funkcjonalności pojawiających wygląd strony. Wszystkie serwisy RWD oferowane przez Agencję interaktywną WiWi są w pełni zgodne z wytycznymi dla webmasterów opublikowanymi przez firmę Google.